Ryšavý

Přeskočit na obsah »

Prohledat web
Oficiální stránky knihkupectví a nakladatelství Šimon Ryšavý.

Právě jste na:

Zpravodaj

Zpravodaj
 

Legionářská literatura a odboj

 

Položky 2125 z celkem 25

na stránku
Položky 2125 z celkem 25 Stránka:
  1. Předchozí stránka
  2. 1
  3. 2
  4. 3

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně
Občané tuřanské farnosti v zahraničním odboji 1914-1920
199,00 Kč

Cílem této knihy je seznámit veřejnost s životními osudy jednotlivých příslušníků 1. odboje - zapojených do boje za naši nezávislost v letech 1914-1920.  Svým důstojným dílem přispěli také občané tuřanské farnosti.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Brigádní generál in memoriam - František Smejkal
99,00 Kč

Publikace Brigádní generál in memoriam - František Smejkal s podtitulem: Legionář - Československý důstojník - Bojovník proti fašismu poodhaluje osudy statečného pozořického rodáka Františka Smejkala a význam československých legií, stejně tak i protifašistický odboj.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Legenda bez legend
119,00 Kč

Osobnost generála Luži  zasahuje do vývoje celého našeho odboje  a studie řeší dilema - jak odboj zasáhl do života generála a jak se generálova osobnost podílela na formování naší rezistence.

Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

O pomníku prezidenta Edvarda Beneše v Brně
105,00 Kč
Autor Jan Kruml v ní dokládá, že nešlo jen o umístění pomníku, ale především o zápas o jeho prosazení. Iniciativu na postavení pomníku podal plk. Emil Boček za československé letce v RAF. K návrhu se přidalo 16 občanských sdružení Brna. Ti se sdružili do Výboru pro postavení pomníku E. Beneše. Z veřejné sbírky pořídili oduševnělou sochu prezidenta a docílili postavení pomníku před Právnickou fakultou Masarykovy univerzity. Jeho slavnostní odhalení se konalo 10.dubna 2010. Od té doby se u něj se u něj pořádají shromáždění k oslavě československého zápasu o státní svrchovanost a demokracii.




Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Ladislav Vácha- gymnasta, olympijský vítěz, odbojář
75,00 Kč
Tato publikace je věnována téměř zapomenutému, čestnému a skromnému sportovci, který byl neobyčejně úspěšný. Vždyť získal dohromady pět olympijských medailí a to je stejný počet, jaký má nezapomenutelný dříč, běžec Emil Zátopek. Do dnešních dnů tento počet překonává pouze fenomenální Věra Čáslavská, která je se svými čtyřmi stříbrnými a sedmi zlatými medailemi z olympijských her patrně nedostižitelná. Ta se počtem olympijských medailí vyrovnala oběma borcům po olympiádě v Tokiu v roce 1964 a o čtyři roky později prožila zlatou žeň na olympiádě v Mexiku, čímž se od obou jmenovaných odpoutala. A samozřejmě také vynikající rychlobruslařka, ale i výtečná cyklistka Martina Sáblíková, medailistka olympiád zimních, na tu se nesmí zapomenout. Avšak vždy je nutné si uvědomit, v jakých podmínkách naši dva prve uvedení borci působili, oni skutečně řádně pracovali a teprve po práci vyráželi tak, jak sportovci říkají „na plac“. Vrcholový sport se v jejich časech dělal jinak a v éře Váchově obzvláště.





Dozvědět se více

| Přidat do srovnání

Položky 2125 z celkem 25

na stránku
Položky 2125 z celkem 25 Stránka:
  1. Předchozí stránka
  2. 1
  3. 2
  4. 3

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně